Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report vítězné Francie - hráš Robert (RoBo)

Goto down

Report vítězné Francie - hráš Robert (RoBo) Empty Report vítězné Francie - hráš Robert (RoBo)

Příspěvek pro Admin Wed Nov 02, 2016 7:35 pm

Zdravím všechny a GM a posílám francouzský report.

Rozlosování mě vcelku potěšilo. Francie patří k mým oblíbenějším velmocem a současně přálo štěstí i u rozlosování jednotlivých hráčů. Nejlepší hráči si vylosovali Itálii a Rakousko-Uhersko a dalo se očekávat, že balkán bude ohnivé kolbiště. Já byl v Západní Evropě obklopen nováčky, což byla na začátku významná výhoda. Po původních rozhovorech jsem vytušil, že nováček v Německu je o něco znalejší věcí diplomatických než jeho soupeř v Anglii. Toho jsem následně hodlal využít.

Vyjednávání během začátku bylo vcelku standardní. S Itálií dohodnuto oboustraně výhodné příměří, které i přes různé náznaky vydrží až do konce hry a v Západním Středomoří nepadne žádný výstřel.
S Anglií je vyjednána neutralita v kanálu LaManche, Angličan dá najevo své zájmy ve Skandinávii.
Naopak Němec sebevědomě prosazuje zájmy v Beneluxu, nakonec nalezneme shodu a zaujmeme protianglický, i když zpočátku neveřejný postoj. Po prvním roce se mi podařilo získat tři budování. Toto trochu vystraší Itálii, ale během vyjednávání dám soupeři záruky a své slovo dodržím. Vše se připravuje k útoku na Anglii.

Můj britský soupeř lest naštěstí neprohlédne. Po obsazení kanálu se mi zdaří obojživelná opreace ve Walesu a vyhlašuji protivníkovi válku. Podaří se mi sice získat Liverpool, ale soupeř využívá dobré postavení jednotek a úspěšně se dále brání a udrží Londýn. Na nováčka si vede překvapivě dobře. Válka s Británií se protáhne, rozhodnutí padne až na podzim 1904, kdy jsou již celé britské ostrovy pod francouzskou nadvládou.

Ani na ostatních bojištích se nezahálelo. Ve Skanidinávii se do sebe pustilo Rusko a Německo spolu s Anglií, na Balkáně to vřelo hned od začátku. Zde začalo překvapivě za kratší konec tahat díky italské zradě Rakousko. Převaha zemí se zde přelévala, zpočátku slavilo úspěchy Turecko, posléze Rusko, nakonec většinu regionu obládla itálie, za kterou hrál velmi zkušený hráč.

Po ovládnutí britských ostrovů získala byla moje velmoc na mapě nejsilněší, což umožnilo změnit strategii a pokusit se partii vyhrát. Během roku 1905 mě oslovují ostatní soupeři a každý se mě snaží získat pro svou věc. Turek požádal o pomoc proti Itálii, Rus proti Německu, a pod. Nechtěl jsem příliš odkrýt karty, spíše jsem každému sdělil jen část pravdy či to, co si přál slyšet. Rozhodující ale bylo jednání s Německem. Můj soused pochopi, že proti posílené Francii nemá s ohledem na taktické rozestavení jednotek šanci, navíc na východě válčí s Ruskem. Přijal nabídku na spojenectví, které umožní Francii zvítězit a Německu získat na nováčka vynikající třetí místo. Zaměřím se tedy na Rusko, které během prvních čtyř let nebezpečně sílilo a hrozilo nebezpečí, že v závěrečném sčítání bude mít více center.
Ve druhé polovině hry jsem se dopustil dvou školáckých chyb při psaní rozkazů, kdy mi ustupující Angličan obsadil Edinburgh a následně jsem se zdržel při dobývání. Naštěstí to na průběh i výsledek hry nemělo přímý vliv.

Poslední roky jsem tedy bojoval po boku Německa proti Rusku a společná strategie vydržela až do samého závěru hry. Nakonec se Francii podařilo zvítězit, i když Ital svým závěrečným náporem poslední tahy zdramatizoval.

Závěrem bych rád poděkoval zejména GM nejen za řízení a vedení hry, ale i za celou organizaci turnaje včetně zajištění prostor. Svému sousedovi řídícímu hru Německa děkuji za příkladnopu spolupráci, Tadeášovi v Itálii za oboustraně výhodnou neutralitu. Ale zejména bych chtěl vyzdvihnout hru všech nováčků, kteří se zhostili svých rolí nad očekávání a rozhodně nebyli jenom do počtu. Německo, Anglie a Turecko neodehrálo rozhodně špatnou partii. Klobouk ale smekám na výkonem tureckého nováčka, který se zhostil role výtečně a to s přihlédnutím, že hrál nejen poprvé, ale to že pochází až z daleké Brazílie a musel zvládnout nejen hru ale i vyjednávání v cizím jazyce.

Zdraví

RoBo, Francie

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru