Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Pruska - hráč DC

Goto down

Report Pruska - hráč DC Empty Report Pruska - hráč DC

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 12:07 am

Za Prusko (a.k.a. Festung Europa) musím souhrnně říct, že hra byla v první fázi velmi zábavná, ke konci mi ale nezbylo než posílat obranné tahy ctrl+c ctrl+v. Holt bez toho vyjednávání to nemá tu šťávu a potenciál na veletoče ve střední hře.
Dosavadní zkušenost, kterou mám s hraním v Evropě v Imperialu, praví, že kdo začne střílet jako první, vyhrává. Což se potvrdilo, chudák Rus byl od prvního kola napadený, nicméně vzhledem k nahuštěnosti evropských sektorů a SC nebylo možné vyhrát sám, mohl jsem rusa maximálně „podržet“ zatímco ho někdo jiný sejme, a pak si vzít svůj díl. A doufat, že mě rus stejným způsobem nepodrží někomu jinému. Turek i rakušák se namotivovali, zatímco francouz s britem se bez možnosti vyjednávat přetlačovali na západě o kolonie. Říkal jsem si super, trojkoalice proti Rusku, to bude rychlé, já jedu na Moskvu a Petrohrad, rakušáci na Ukrajinu a Gruzii, turci na středí v& yacute;chod. Jenže po první nevyjasněné srážce o Sev rakušáci otočili. Pravděpodobně si situaci vykládali podobně jako já, zatímco turek měl představu scénáře, ve kterém bere jih Ruska on a nechává Rakousku středomoří. Ach ta nemožnost vyjednávat… Nicméně nedalo se nic dělat, já se držel ve vyrovnaném boji s Ruskem, Turecko bušilo do Ruska, Rakousko bušilo do Turecka… nezbylo mi než zbušit Rakousko, i když to znamenalo opustit Varšavu a odložit válku s Ruskem na druhou kolej.
Na severu jsem v mezičase stavěl flotily jak šílený, abych udržel krok s brity a rusy. Nedalo se s tím nic dělat, abych prorazil z blokády a využil početní převahy, musel jsem se nacpat do teritorií, které Británie považovala za svoje. A tak jsem byl znovu za zlého agresora, který napadl dalšího ze svých sousedů. Válka to byla pomalá a nevypadalo to, že by se dala vyhrát, ale nic jiného mi nezbývalo. Na jihu se mezitím rozhořel konflikt Francie-Turecko, a v roce 1866 došlo ke klíčovému okamžiku. S oběma jsem měl dobré vztahy a naše hranice byly vůči sobě relativně málo bráněné. Francouzská armáda z Terstu byla vytlačená a mohla si vybrat – disband nebo ústup na Pruské SC. Vybrala si &u acute;stup, ačkoliv bylo zřejmé, že následné znovudobytí Terstu není ani trochu jistota. Což nemohlo zůstat bez reakce. Opět jsem snižoval prioritu ruské frontě (viděno zpětně, ta válka s Ruskem byla fakt jen takový placeholder, aby to vypadalo, že něco dělám, zatímco jsem dobýval zbytek Evropy) a vyrazil na Paříž. Turek byl v dalším kole představen před stejné dilema, zrušit armádu, nebo ustoupit na pruské území? Turek zrušil, čímž definitivně pojistil prusko-turecký pakt přátelství, a jen sledoval jak se kontinentální Francie hroutí, zatímco sám brázdil středozemní moře. V téže době Rusko v Evropě kapitulovalo a nechalo mě, abych dojel do Petrohradu a otočil svojí pozornost na Británii. V roce 1870 nasta l ještě jeden třecí bod, kdy pruská armáda došla až do Říma, který ale Turecko považovalo za svůj. Zničili mě, nechal jsem se, neřešil jsem to. Logicky patřil do turecké sféry vlivu.
Válka proti Británii byla podobná válce proti Rusku. Mohl jsem Británii „podržet“, aby jí někdo jiný naporcoval. bohužel nikdo se nenašel. Britové převálcovali severní Ameriku, díky čemuž měli dost buildů a jistou pozici, aby proti mě postavili patovku. Na její průlom by byla potřebná koordinace s Tureckem a Brazílií, jenže ti tou dobou celkem oprávněně usoudili, že z toho nic moc nekouká, a radši šli porcovat Holandsko. Zůstal jsem tak s dobytou kontinentální Evropou (Balkán není Evropa, Balkán je… Balkán), a bez možností expanze dál. Turecko mělo v linii tipovací díru kolem Rumunska, kde jsem měl 50:50 šanci, že bych prorazil a možná dobyl až 4 SC, ale zároveň si nechal rozbombar dovat celé jižní pobřeží. Za tu válku mi to nestálo, vzhledem ke korektnímu tureckému chování v předchozích letech. Viděl bych tam šanci, kdyby se k ofenzívě přidalo Rusko z východu, nicméně po jeho pádu už se nedalo dělat nic než si spokojeně hovět a utužovat Evropskou Unii.
Ve světovém dění bych vypíchnul kovbojský postoj CSA, které podobně jako já začalo v prvním kole tvrdě střílet po USA a ignorovalo snahy se dohodnout. Kudos. Bohužel, mexičani jim srazili vaz. Pak holandské „jednou nedáš Singapur a už se vezeš“. Brazilské manévry vytlačenou flotilou v mexickém týlu, které sesypaly mexickou frontu a vedly k pádu severoamerické protibritské koalice. A japonské experimentální zjišťování, že útoky na kteréhokoliv z jejich sousedů vedou ke zhoršování celkové japonské strategické situace :-)
DC, Prusko

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru