Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Turecka + Řecka - hráč Daevin

Goto down

Report Turecka + Řecka - hráč Daevin Empty Report Turecka + Řecka - hráč Daevin

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:12 am

Turecko – Řecký pohled:

V prvním roce hned přijdu o svoji malomoc, ale aspoň velmoc získává dvě SC. V druhém roce mě zachraňují dvě Španělské flotily, které se vydají směr Itálie, díky čemuž Italsko – Egyptské flotily musí plout bránit a né obléhat moje pobřeží. Ital bojuje na všech frontách, Rus je také slušně zaměstnán i na sevru, takže já mohu bojovat s oběma a to tak že úspěšně. Na konci roku 1932 ovládám většinu Ruska, Řecko je osvobozeno a provedl jsem invazi na Apeninský poloostrov v hlavním štábu vládne nadšení. To mírně ochladne potom, co Španělsko – Francouzské flotily dostanou zálusk na má území, naštěstí jsou moje flotily připravené k obraně, takže o nic nepřicházím, naopak doberu zbytek Ruska a přidám centrum v Itálii. V této chvíli začnu reálně uvažovat, jak tuhle partii dovést k vítězství. Flotily na jihu mají za úkol vytlačit Španěsko – Francouzské jednotkly co nejdál na západ, ale kam nasměrovat armády? Možnosti jsou tři: 1) Jugoslávie, ale ta je pro mě mnohem cennější jako spojenec, 2) Polsko, to je vcelku logický cíl, ale teď na to není vhodná doba, má připravené armády a chci, aby pokračoval v boji s Anglií, 3) Petrohrad – nedělám si iluze, že bych se na dostal dál na sever, ale teď je šance tohle SC získat a pak už půjde dobře bránit. Volím možnost 3, bohužel Polsko počítá spíše s možností 2.
V roce 1934 se podle mě rozhodlo, že tuhle partii nezvládnu vyhrát. Posun Polských armád na východ mi znemožnil ukořistit tolik potřebný Petrohrad, navíc Polsko ztratí na západě hned dvě SC a začne tam tahat za kratší konec. Další rok oživí moje naděje. Polsko se na západě ještě na posledy vzchopí a získá nazpět Hamburk a já získám rozhodující převahu ve Středozemním moři, ale bohužel od té doby Polsko už jen ztrácí. Naopak mi dělají radost Německo – Jugoslávské úspěchy, kdy sice pomalu ale jistě je Francie zatlačována zpátky. Jaro 1938 je Jugoslávská armáda dokonce ve Švýcarsku, bohužel na podzim přichází naprostá studená sprcha. Nejenže Jugoslávie neudržela Švýcarsko, to se dalo čekat, ale ještě padl Mnichov, navíc Polsko si nechá provést podle mě očividný transport na své území. Vážně zvažuji, že toho využiju jako záminku na zabrání Polska, aby nepadlo do Anglických rukou, ale nakonec to odložím.
V roce 1940 je situace vzásadě zapatovaná a takřka jistě remízová. Ať počítám, jak počítám, tak mi vychází, že pokud se pokusím o výhru, tak mi budou chybět Praha a Rakousko, které prostě nezvládnu získat. Nakonec se rozhodnu, že to přeci jen zkusím. Po asi dvouletém připravování pozic zahájím na podzim 1941 akci Blitzkrieg. Polsko i Jugoslávie jsou v zásadě paralyzovaní. V dalším roce získám přesně to co jsem očekával a zbývá jen Maďarsko, které ale získám o rok později. Překvapí mě reakce Francie, kde jsem čekal, že zkusí Jugoslávii bránit, ale místo toho nemilosrdně zabere co může. V roce 1943 jsem přesně ty dvě SC od výhry, ale není šance je získat. Polsko i Německo s Jugoslávií jsou eliminování, takže není proč hrát dál. Bohužel Anglie se rozhodne, že je třeba ještě přerozdělit počet SC na nějaký rovnoměrnější poměr než s remízou souhlasí, čož zabere 4 pro mě absolutně zbytečné roky.
Ještě jednou díky všem za hru.

Daevin

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru