Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Francie + Španělska - hráč Jrd

Goto down

Report Francie + Španělska - hráč Jrd Empty Report Francie + Španělska - hráč Jrd

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:14 am

Ahoj,
Dostal jsem k Francii Španělsko, tak jsme si nemohl stěžovat. Ještě jsem přemýšlel o Československu, abych mohl rovnou skřípnout Němce, ale přišlo mi to příliš riskantní mít následně Španěla v zádech.
Úvod hry ukázal, že Anglie se Švédskem budou velmi vhodným spojencem aspoň pro začátek hry. Němec naopak prvním cílem, který byl tak nějak přirozený. Stejně tak Itálie. Té se začátek hry oproti Německu dařil a dobře se bránila. Německo proti tlaku Polska, Itálie, Francie a Anglie nemělo moc šancí. Relativně brzo se hra rozdělila na dva tábory. Anglie a Francie, kde musím říci, že aspoň za mě byla spolupráce ukázková a zbytek Evropy, který stál primárně na Turecku, ale samozřejmě i na Polsku a zbytcích Itálie a Německa.
Bohužel se mi více dařilo na pevnině než na moři, což byla předzvěst budoucích problémů. Stál jsem rozkročen od Hamburku, Mnichova a Švýcarska až po Marseille a tak jsem se dostal pod velký tlak. V jednu chvíli jsem přišel o pár jednotek, tak jsem se rozhodl zkrátit frontu, sever nechat Anglii a konsolidovat svá vojska. Povedlo se to skvěle. Natlačená vojska Německa a Jugoslávie smetl můj protiútok a tím se fronta stabilizovala. Přiznám se, že jsem si též vzpomenul na Stalingrad :-)
Bohužel moře bylo zapatované, na jihu kontinentu též a jediný postup byl možný na severu a drobně přes Prahu. O to jsem pokoušel, ale nedařilo se mi to. Následně nastal nevyhnutelný následek dle mého chyby Jugoslávie (Německa), která se stala štítem tureckých armád a nechala týl prázdný. Turek se rozhodl to zkusit. V tu chvíli jsem nechtěl nic riskovat a rozhodl se, že doberu zbytek Jugoslávie a pomůžu na severu Anglii, aby to stejné udělala s Polskem. Prostě aby náhodou nevyhrál Turek. I když moc šancí stejně neměl.
Po dobrání Jugoslávie a Polska mi bylo jasné, že jsem ze zbylé trojice nejslabší a na výhru pomýšlet nemůžu. A že jsem nad tím dumal :-) Tak jsem navrhoval remízu. Anglie se pochopitelně cítila na výhru, ale pro mě bylo lepší být mezi 3 remizanty než být druhý. Turek sice naznačoval, že mám do Anglie jít, ale tak dobrou spolupráci po celou hru já prostě nezrazuji. Když remíza nechtěla přijít, tak jsem ji začal Anglii decentně naznačovat přeskupováním vojsk, že je to opravdu dobrý nápad :-) Naštěstí to pochopila.
Ještě jsem přemýšlel, jestli bylo možné někdy během hry rozbít blok Itálie+Turecko+Ně­mecko+Polsko, ale nikdy jsem nezachytil ani náznak ochoty, takže asi ne. Jest tak?

Hra se mi moc líbila! Díky!!!
Jrd

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Report Francie + Španělska - hráč Jrd Empty Daevinova reakce k Jrd

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:15 am

Ahoj,
jenom drobná poznámka. Moje náznaky na konci hry nebyly ani tak míněny jako návrh, abys šel do Anglie, v to jsem nikdy nevěřil a bylo by to hloupé, ale snaha, abys rázně naznačil Anglii, že ji nenecháš vyhrát a přiměl ji tak k remíze.
A ještě k tomu rozbití našeho bloku. Já jsem viděl jen dvě možnosti, kdy bych byl ochoten ho rozbít. První to je ta která nastala, pokus o výhru i když nepravděpodobnou. Druhá, pokud by se Angličan někde ve střední části rozhodl jít proti tobě čímž by mi hodně pomohl, tak já bych na oplátku napadl Polsko.
Daevin

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru