Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Ruska - hráč Ota Bismarck

Goto down

Report Ruska - hráč Ota Bismarck Empty Report Ruska - hráč Ota Bismarck

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:03 am

Ruský report:

Ahoj našim dvěma GM a po zveřejnění i všem spolu a protihráčům,
Z Ruského pohledu to byla hra velmi experimentální. Chtěl jsem vyzkoušet chobotničku a chtěl jsem ji vyzkoušet v gunshipu, ačkoli jsem si byl vědom toho, že to je dost o hubu. Takže na vině ruského neúspěchu je především Rusko samotné,, respektive touha jeho vůdce experimentovat. Přesto se k jednotlivým momentům partie vyjádřím:

1901: Jaro: Ku..a! To dopadlo nejhůř jak mohlo, snad jen chybělo, aby byli Turci v Arménii. Navíc Italové nejdou po Rakousku, v což jsem trochu doufal. Podzim: Ku..a! Už podruhé jsem v gunboatu viděl, že když Rusko zahraje A Mos – StP, Německo hraje F Den – Swe, což by nemělo/nemuselo. A Mos – StP je protianglický tah, který má primárně Německo vyzvat k útoku na Anglii a vyjádřit Ruskou vůli tento německý kurs podpořit. Škoda, že to tak Němci nepřijali.

1902: Ku..a! Stále žádné dobré zprávy. Na jihu očekávané ztráty, na severu sice dobytí Švédska, ale Francie pro mě nečekaně – avšak nutno říct, že geniálně – pomáhá Německu, čímž jde do kopru vše v co doufám. Navíc Anglie rozjíždí svou absurdní hru, když s naprosto nekrytou prdelí nasírá současně Německo i Rusko. Wtf? Myslím, že tady někde jsem dospěl k definitivní rezignaci na to, že bych mohl dosáhnout nějakého většího úspěchu. Samozřejmě, dělal jsem co jsem mohl, ale zhruba tady někde (možná o trochu později) začalo být zřejmé, že už se chytat nebudu.

1903: Heuréka! Francie konečně napadá Anglii (čekal jsem to možná už dříve) a dává jí najevo, jak absurdní anglická hra je. Opět to vidím už v druhém gb, že Anglie současně rozehrává válku proti Německu i Rusku. To se všichni Angličani zbláznili? Shako na webu psal něco o tom, že : „Ať se hraje cokoli, Anglie jde do kopru.“ No, když to hraje Anglie takhle, tak není divu. Každopádně francouzský útok by mi měl trochu ulevit, na jihu to je také zatím obstojné – na tu bídu, kterou tam mám, a se kterou toho moc nenadělám.

1904: Tady nevyšlo nic. Zrovna když Anglie nepokryla Dánsko, tak jsem ho nenapadl. Na podzim jsem pak spekuloval jednoduše: pokud Rakousko půjde do Varšavy (viděl jsem to tak 50:50) nebo Anglie nepůjde do Moskvy (opět odhad 50:50), udržím Moskvu i Varšavu. Jinými slovy šance na neúspěch = 25% a to pouze za předpokladu, že Angličan půjde do Moskvy a Rakušan do Varšavy ne. To se přesně samozřejmě také stalo – holt smůla, no.

1905 – 1908 Na jihu mě trochu dráždí „neschopnost“ rozseknout vzájemné potyčky. Uvítal bych, aby jeden z nich konečně padl a zbylí se zorganizovali do protifrancouzské koalice, ale to se bohuželk nedaří. Prosím Rakušana, Turka a Itala, aby si toto slovo nevykládali špatně. Nemyslím tím jejich taktickou nechopnost, jako spíš výsledek jejich potyček… 1906 – zima – další wtf. od Anglie. Ta se rozhoduje mě prostě a jednoduše zadřít jen tak pro nic za nic. Musí jí být jasné, že dvě osamocené jednotky nedosáhnou ničeho, jen chcípnou, ale přesto si neponechá dvě jednotky u sebe, aby ještě bojovala o přežití, ale ponechá si F Bar prostě aby nasrala Rusa… …chce se mi blejt…

1909–1910: Heuréka! Jižní velmoci se dohodly a organizují společný odpor. Naneštěstí je již pozdě, navíc v gunboatu nelze dohody činit tak pružně, takže Francie stejně míří za vítězstvím.

1911–1912. Na vysvětlení Rakousku proč jsem šel do Moskvy. Žil jsem v tom, že bude ještě – sice nepatrná ale přece jen – šance udržet StP, ale na to bude třeba armády v Moskvě. Počítal jsem s tím, že flotila u jižního pobřeží StP nemůže podpořit útok severní (a naopak), a tedy musí Francie útočit armádou, respektive může v tomto udělat chybu. Shako mě vyvedl z omylu, že to tak není – tak v tom případě už to opravdu bylo ztracené. Přesto mě trochu mrzí v co se hra na východě poté zvrtla, že se každý snažil si urvat co mohl. K čemu to, když všichni stejně budeme mít P jako Prohrál (no dobře, tak možná i Přežil, no).
Když to mám zhodnotit celkově, tak rozhodně smekám před Francií. Zahrála to brilantně, bezchybně a zaslouženě zvítězila. Já riskoval a nevyšlo to, to se holt stává. Anglické jednání opravdu nechápu, opravdu by mě zajímalo, kdo Anglii hrál – mám své „favority“. Ostatní hráli z mého pohledu solidně, žel Francie je/nás zcela zastínila. Gratuluju.

S pozdravem Ota Bismarck, car ruský

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru