Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poznámky Gamemastera - Elnino

Goto down

Poznámky Gamemastera - Elnino Empty Poznámky Gamemastera - Elnino

Příspěvek pro Admin Thu Oct 20, 2016 3:30 pm

Ahoj všem,

poslední tahy se trochu opozdily, žádné překvapení nepřinesly. Francie vítězí. Anglie i Itálie zůstaly v partii až do posledního tahu, ale nakonec neodolaly závěrečnému francouzskému tlaku. Turci a Rakušané přežili, ale za svou autonomitu budou muset odvádět daně do francouzské pokladny a Francie bude světu vládnout. Osobně mi partie přišla zajímavá a jako hráči mi tam přišlo zajímavých několik momentů. Objasnění některých tuším, objasnění dalších se rád dočkám a třeba přidám i svůj stručný komentář, budete-li chtít. Přemýšlel jsem celou dobu, že by mě někdy na pozicích daného hráče zajímalo, kdo hraje jakou zemi a jakožto GM jsem si říkal, že některé odpovědi by mě jako hráče asi překvapily. Takže mám pro vás - ryze dobrovolnou - výzvu. Zkuste si tipnout, kdo hrál za ostatní mocnosti a zkuste to "nadvakrát". Nejprve zcela naslepo. Pod vyhodnocením pak najdete seznam hráčů této partie a druhým tipem je zkuste zařadit k jednotlivým mocnostem. Docela mě zajímá, jaký kdo z vás má odhad.

Gratuluji tedy Francii a ještě před vašimi reporty si dovolím drobnou svou poznámku - omluvu. Při vyhodnocení minulého podzimu jsem napsal něco o utahující se smyčce okolo anglického a italského hrdla. Francouzský vládce se ohradil, že smyčku nikomu nenasazuje a že jistotu zisku 18 center neměl. A ačkoli to většina z nás (soudě podle vašich reakcí) zřejmě přehlédla, tak mu musím dát za pravdu. Francie skutečně jistotu neměla, a tedy měla-li hrát na jistotu, musela to ještě o tah "prodloužit". Můj tehdejší komentář nebyl nijak odsuzující ani kdyby Francie úmysl prodloužit partii měla, ale jelikož tak vyznít mohl, tak se omlouvám. Tolik na vysvětlenou.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Poznámky Gamemastera - Elnino Empty Poznámky Gamemastera - Elnino

Příspěvek pro Admin Thu Oct 20, 2016 3:32 pm

Ahoj válečníci,

konečně mám na Iris více času. Nejprve k vyhodnocení tipů. Všichni jste byli více či méně úspěšní, nejčastěji jste správně tipovali vítěze, kterým je RoBo. Gratuluji. Kdybych měl říci za sebe, tak mně by asi ze všeho nejvíce překvapil Grtek v Itálii. Už samotné tažení do Francie bych od něj nečekal (ale jak jsme si ve vzájemné poště psali, tak chtěl zkusit prostě něco nového, což oceňuji a je to vlastní i mně), nicméně se mu "podařilo" i několik taktických chyb, které bych také nečekal... ...no ale nikdo nejsme neomylní. Mimochodem - Grtek měl jako jediný odvahu tipovat naslepo.

Co se týče tipů, asi nejlepší znalost svých oveček předvedl - jak jinak - náš nejvyšší, svd Shako. Netrefil se úplně, ale přesto si dovolím jeho analýzu zveřejnit celou:

"Tipovat náhodně se mi nechce. Tipovat dle hráčů bych mohl: Francie je imho Robo, kvůli tomu poslednímu tahu, jinak by to mohl být klidně i Arthur, Grtek, Daevin. Někdo z nich je pak v Anglii. Zbylý dva imho měli smůlu a jeden sedí v Rusku a druhý Itálii. Dejnog a Crucian hrají Něm a Rak. Crucian v neodbojném Rakousku by dával smysl. Ale už si nevzpomínám, zda tak nemůže hrát i Arthur. Rakousko určitě nehraje Robo, Grtek ani Daevin.

Kdybych to měl nějako tipnout, tak asi takhle:

Arthur - Itálie
Crucian - Rakousko
Daevin - Anglie
Dejnog - Německo
Grtek - Rusko
RoBo - Francie"

Bravurní analýza. Správné rozesazení bylo:

Arthur - Anglie (nepřežil)
Crucian - Rakousko (přežil - 11 SC)
Daevin - Rusko (nepřežil)
Dejnog - Německo (nepřežil)
Grtek - Itálie (nepřežil)
RoBo - Francie (zvítězil)
Shako - Turecko (přežil - 3 SC).

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Poznámky Gamemastera - Elnino Empty Crucian píše Gamemasterovi

Příspěvek pro Admin Thu Oct 20, 2016 3:46 pm

Děkuji za vzorné vedení partie a chtěl bych říci, že mne bavily Tvoje drobné komentáře, kterými jsi doplnil strohá data vyhodnocení. Někdo by třeba mohl namítnout, že GM má být nestranný a mlčenlivý rozhodčí a má se zdržet podobných komentářů, já to ale uvítal jako drobné a zábavné zpestření průběhu partie a nemyslím, že je to něco proti něčemu.

příklady:
~ Ahoj diplomati, Rusové pořádají v Moskvě a Petrohradu hokejové MS a celý svět to respektuje a nechává je na pokoji. Zato jinde v Evropě se dějí věci...(Iris podzim 1903)

~ Ahoj všem. Ledy se prolomily na západě, na východě pokračuje rakousko-turecká kočkovaná a po letošku je její skóre stále remízové. (Iris - podzim 1905)

~ Ahoj všem, Angličané se stahují z dění v Evropě a vyhlašují brexit (Iris, Summer 1907)

~ Dobré dopoledne,
po delší době máme opět vyhodnocení. Turecko má problémy se syrskými uprchlíky a na dění ve světě nemělo příliš mnoho času. Snad nyní chytíme lepší tempo...(Iris - podzim 1907)

~ Ahoj válečníci, tempo držíte skvělé. Posílám válečné rozkazy pěti velmocí a pacifistické rozkazy Rakouska (Iris, jaro 1909)

~ Ahoj válečníci, tedy v téhle partii rozhodně není nuda a ani GM se v ní nenudí. Nevím, k jakému bohu se modlí Francouzi, ale evidentně je má hodně rád a více si snad ani Francie nemohla přát.(Iris, podzim 1910)

~ Ahoj diplomati, Itálie již jásala, Anglie se též pomalu radovala, leč obě země se dočkávají nepříjemného překvapení. Smyčky kolem jejich krku se utahují a toužebný konec ještě nenadchází. (Iris, podzim 1912)


Naposledy upravil Admin dne Fri Oct 21, 2016 6:56 am, celkově upraveno 2 krát

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Poznámky Gamemastera - Elnino Empty Omluva Gamemastera RoBovi

Příspěvek pro Admin Fri Oct 21, 2016 6:54 am

Gratuluji tedy Francii a ještě před vašimi reporty si dovolím drobnou svou poznámku - omluvu. Při vyhodnocení minulého podzimu jsem napsal něco o utahující se smyčce okolo anglického a italského hrdla. Francouzský vládce se ohradil, že smyčku nikomu nenasazuje a že jistotu zisku 18 center neměl. A ačkoli to většina z nás (soudě podle vašich reakcí) zřejmě přehlédla, tak mu musím dát za pravdu. Francie skutečně jistotu neměla, a tedy měla-li hrát na jistotu, musela to ještě o tah "prodloužit". Můj tehdejší komentář nebyl nijak odsuzující ani kdyby Francie úmysl prodloužit partii měla, ale jelikož tak vyznít mohl, tak se omlouvám. Tolik na vysvětlenou.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Poznámky Gamemastera - Elnino Empty Re: Poznámky Gamemastera - Elnino

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru