Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Gamemastera - Elnino

Goto down

Report Gamemastera - Elnino Empty Report Gamemastera - Elnino

Příspěvek pro Admin Wed Oct 26, 2016 10:10 pm

Ahoj všem,

byl jsem Crucianem požádán o komentář k Iris. Jelikož budu mít příštích 10 dní minimum času a téměř nebudu u RP (což nejsem ani nyní), bude komentář stručný a bez detailů ohledně konkrétních období. Udělám to po jednotlivých velmocich:

Francie:
Bezchybný, precizní výkon a s ohledem na hru soupeřů i zasloužené vítězství.

Turecko:
Rovněž velmi dobrý výkon. Dá se spekulovat o tom, zda má jít Turecko proti Rusku a navíc hned od prvního tahu, ale principiálně - proč ne? Rusko i Turecko pro svou viteznou osmactku potřebují centra toho druhého, takže jejich válka je stejně nevyhnutelná. Sám bych ji asi nevolil od počátku, ale jinak bych hrál podobně jako Shako.

Rusko:
Velká smůla. Ale souhlasím s Arthurem, ze mi přišlo poněkud nelogické okopávání anglických kotníků, když Anglie Rusku nic neudělala.

Anglie:
Mám z Arthurova vykonu, nebo spíš z jeho strategie rozporuplný dojem. Přijde mi, že po vypuknutí války s Francií bylo dobývání Ruska jistou cestou k záhubě. Tedy kdyby se zformovala silnější (a dříve) protifrancouzska koalice, tak mohl přežít, ale rozhodně by šlo o živoření. Pomstě rozumím (a je fakt, že ruskemu postupu ne), ale sám bych se asi snažil s Ruskem domluvit, postavil se Francii plnou silou a doufal, že se někdo přidá, nebo někde Francii nachytam.

Německo:
I za Německo bych hrál jinak. V úvodu mi přišlo trochu pasivní, ale budiž. Nicméně protianglicke budování mi prislo krokem spatnym. Kdyz do Francie buší Itálie, je to jasná výzva se přidat. Navíc osobně jsem velkým příznivcem anglo-nemecke koalice (zejména když Němec bouncuje Svedsko a pouští se do krizku s Ruskem). Nu, Dejnog vyhodnotil situaci jinak, ale vymstilo se mu to. Francie se za neútočení odvděčila útokem a Německo bez armád bylo prakticky bezbranné.

Itálie:
No, řekněme, že Grtek odehrál už lepší hry. :-) Kdybych nevěděl, kdo Itálii hraje, tak bych nikdy Grtka netipnul. Zkusil gambit - inu proč ne. Sice zrovna tenhle mi za Itálii přijde spíš nevýhodný, ale také mě nebaví hrát pořád to samé a je příjemné zkusit nějakou změnu. Nicméně Grtek se tam dopustil i školáckých taktických chyb, které bych od něj nečekal.

...a to nejlepší nakonec... :-)

Rakousko:
Musím říct, že rakouská hra mě neskutečně bavila. Tedy pravda - jako spoluhráče - soupeře - by mě asi neskutečně s..la (pokud bych nebyl zrovna Francouz), ale málo platné, bavilo mě to. Podotýkám, že nejsem zastáncem hry na 2.místo, naopak jsem zastáncem hry proti hegemonovi a boje o remízu (respektive nejlepší možný výsledek z variant V-R-P-N), ale no... Curcianova hra zkrátka byla divácky atraktivní. :-) Místy vypadala dost schizofrenicky, ale je fakt, že se mu dařilo systematicky a konstantně rozšiřovat svou říši a dobytá území bránit a držet. Pomiňme fakt, že to nebylo až tak těžké, protože spoluhráči (zejména Turecko, které je v tomto ohledu nejvíce relevantní) usilovali o remízu, a že jinak by se to asi Crucianovi tak snadno nedařilo. Fakt je, že prostě si šel za svým, dosáhla svého a využil k tomu i charaktery svých spoluhráčů - a o tom diplomacie je. Navíc mám pro Cruciana pochopení. Jak jsem psal, sice jsem zastáncem hry na remízu, ale hrál jsem Ginny a v paměti mi z ní zůstal Crucianův trochu uzoufaný report a hořká pachuť z nekolegiality spoluhráčů, takže mě až tak nepřekvapilo, že tuto partii pojal tímto stylem...

Tož tolik z pohledu aktivního diváka...

Elnino, GM

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru