Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Anglie - hráč Arthur (nepřežil)

Goto down

Report Anglie - hráč Arthur (nepřežil) Empty Report Anglie - hráč Arthur (nepřežil)

Příspěvek pro Admin Thu Oct 13, 2016 7:01 pm

Ahoj,

krátce z pohledu Anglie.

Začalo to dobře. Belgie v prvním roce Anglii vždycky potěší. Následně Francie zaměstnaná na jihu a na severu prostor na útok na Skandinávii a Německo. Po dvou budováních v zimě 1904 si Anglie stála pořád ještě hodně dobře a přemýšlela o útoku na Francii. Z pohledu Anglie všechno rozhodl podzim 1905.
Plán byl: nejdřív podpořit Německo v Kielu, aby ho neobsadil Francouz, a v dalším tahu ho obsadit sám. Počítal jsem s jedním budováním Francouze a s jedním budováním vlastním. A v dalším roce dobytí minimálně Kielu a možná i Berlína. Každopádně slušné anglické postavení v Německu k útoku na Francii. Výsledek byl následující – Německo z Kielu odjelo samo, takže se tam Francouz dostal bez boje a navíc na Petrohrad zaútočilo bezdůvodně Rusko, čímž odřízlo podporu Švédsku a umožnilo Německu ho dobýt. A bylo vymalováno. Francouz stavěl dvě jednotky, já žádnou. Německo bylo najednou celé francouzské, anglická pozice k ničemu a další rok jsem dobýval znovu Švédsko a neustále prudil (bezdůvodně) Rus a vázal mi jednotky. Pak už to bylo z hlediska Anglie o ničem, protože Francouz byl ve všem silnější a spojenec proti němu žádný. Útok na Rusa už byl vyloženě pomstychtivá záležitost. Další věc, kterou jsem nepochopil, bylo, proč mi Rakousko nenechalo Moskvu. Mu byla k ničemu, Anglii jednotka navíc mohla pomoci v obraně o možná dva roky déle. Anebo ještě lépe – flotila měla šanci proniknout do francouzského týlu a tam škodit a vázat několik jednotek. No, nestalo se. Pak už jen následovalo očekávání konce a otázka, zda Anglie přežije či nikoliv. To nikoliv bylo nakonec správně.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru