Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Itálie - hráč Grtek (nepřežil)

Goto down

Report Itálie - hráč Grtek (nepřežil) Empty Report Itálie - hráč Grtek (nepřežil)

Příspěvek pro Admin Thu Oct 20, 2016 2:55 pm

Ahoj, ve stručnosti posílám nějaké italské poznámky k partii:

1) proč jsem zahájil protifrancouzsky? Jednak poslední dobou vyhrává jeden Francouz za druhým, jednak jsem chtěl vyzkoušet "západní Lepanto". Počítal jsem s tím, že i pro Angličana i pro Němce bude nabídka rychlého rozdělení Francie příliš lukrativní na to, aby ji nepřijali. Podle dalších tahů se zdálo, že by Angličan nabídku rád přijal, ale Němec ji svými tahy a budováním prostě znemožnil. Nu a válka Anglie s Německem pak samozřejmě znemožnila, abych mohl proti Francii uspět. Ano, mohli jsme tam "stát a koukat" a vzájemně se s Francouzem držet za šosy, ale nic by nám to nepřineslo. Proto jsem se posléze pokoušel s Francouzem dohodnout a od jejích břehů se stáhl.

2) nelituji toho, že bych začal proti Francii (to byl gambit, který holt nevyšel), ani že jsem se posléze otočil proti Rakousku a konvojoval armádu z Tuniska přesto, že francouz hrozil dvěma flotilami. Moje následné tahy (podzim 1903) však byly čirou demencí. Ve své nenasytnosti jsem se pokoušel získat dvě rakouská centra naráz, což samozřejmě vedlo k tomu, že jsem nezískal nic. A navíc jsem předpokládal, že Francouz se se mnou taky nebude chtít držet za šosy a nebude na mě útočit. Že mu musí být jasné, že by neprorazil. Což o to, on by neprorazil, ale nejdřív bych se mu musel začít bránit! Takže jsem mu jen zcela zdarma předal Tunis, což bývá pro francouzské vítězství hodně důležité centrum. Po podzimu 1903 jsem ztratil jakékoli naděje na úspěch a zbývalo jen bránit, co to jen jde...

3) Výhru Francie dle mého zapříčinily (kromě moc hezké a bezchybné francouzské hry) zejména 3 důvody: 1) získání Tunisu v úvodu partie, 2) anglický pokus o vozíkování a nebránění se a za 3) rakouské nedocenění situace již někdy od roku 1908. Bylo jasné, že Turek se dohodnout chce a že máme šanci rychle rostoucího Francouze zastavit. Nicméně, a) nebyla naděje získat zpět Tunis, Francouz měl ve středomoří patovku (resp. zprvu ne úplně patovku, ale musel bych nějak získat flotilu místo armády, což bylo nereálné...) Ve středomoří jsme tedy s Turkem mohli pouze bránit linii. b) nebyla šance udržet Petrohrad, ten je z jihu neudržitelný. c) jediná možnost jak zablokovat francouzské vítězství byl tedy Mnichov. Pokud jsme měli dosáhnout remízy, měl tam Rakušan v roce 1908, nejpozději 1909 vyslat jednotky. V roce 1910 již bylo pozdě, to už tam Francouz stavěl patovku. Škoda, ta remíza byla docela v pohodě dosažitelná. Podle tahů a naznačování jsem si téměř jistý, že by někdy v tom klíčovém roce 1908, 1909 Turek Rakušana do zad nebodl...

4) Velká gratulace Robovi, moc pěkná hra...

5) Velké poděkování GM za vedení partie...

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru