Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Itálie - hráč RoBo

Goto down

Report Itálie - hráč RoBo Empty Report Itálie - hráč RoBo

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 12:50 am

Ahoj všem, posílám italský report.

Los mě zrovna nepotěšil. Itálie nepatří k oblíbeným velmocím, navíc sousedé také stáli za velkou pozornost. Na východě v Turecku Grtek, co by chytrý a nepříjemný hráč, v Rakousku neznámý hráč, od kterého jsem nevěděl, co čekat a ve Francie sám velký Shako, k tomu není co dodat. Počáteční vyjednávání je spíše tradiční. Snažím se o dobré vztahy s Francií, Ruskem i Tureckem. S Rakouskem se snažím sjednat rovněž neútočení, ale snažím se být maximálně ostražitý. Ačkoliv Rakušan popře protiitalské zahájení, tak jeho tahy hovoří jinak. Ostražitost se vyplatí a na jaře se mi podaří obsadit Terst. Z Ruska i Turecka vyzní názory na likvidaci Rakousko-Uherska a je jasné, že tato velmoc nejspíše jako první vypadne. Současně ale koukám dopředu a zjišťuji, že nejvíce získá Turecko a Rusko. Trojúhelník RUS-TUR-ITA mě pak zaměstnává do konce partie a prakticky určí i mé herní možnosti.
Mezi Ruskem i Tureckem velmi brzy vypuká konflikt. Jsem sice rád, že oba sousedé válčí spolu a ne proti mě, ale jiné plus to pro mě nemá. S Ruskem zavírám rámcovou dohodu o sférách vlivu, ale pomoci proti Turecku mohu jen nepatrně. Mám pouze dvě flotily. Odeslat je do východního Středomoří nemůžu, protože na západě číhají francouzské síly a nechat Itálii odkrytou by proti Shakovi byla sebevražda. Spojit se Itálií proti Rusku také nemohu, neboť bych z toho vytěžil jen minimum a dalo se očekávat, že z dobytých SC by Turek postavil také flotily a malá Itálie by byla dalším soustem na tureckém menu. S Turkem si tedy vymezíme hranice, ale je jasné, že větší konflikt visí na spadnutí.
K Francii chovám velký respekt. Po roce 1902 nejsilnější velmoc řeší záležitosti v Západní Evropě. Přesto jsem ale připraven na možný Shakův útok. Pokud by se Francouz dohodl proti mě s Itálií nebo Ruskem, tak jsem mrtvý muž. V roce 1903 s zrodí německo-italská koalice proti Francii. Sonduji možnosti a na jaře 1904 se přidávám, což obě velmoci rády přijímají. Útočím na Francii. I když se poději protifrancouzská koalice rozpadne, tak se mi daří získat Marsaille a Španělsko. Získávám kvalitního a schopného spojence – Německo a spojenectví vydrží až do konce hry.
Po roce 1905 získává Turek na východě převahu a pomalu, ale vytrvale postupuje. Část jednotek mám nyní na západě a nemohu tomu zabránit. Pomáhám Rusku s obranou a turecký postup se snažím brzdit. Turek ale získává další SC a s novou flotilou získává jednoznačnou námořní převahu. Nyní jsem opět v defenzívě a formuji spolu s Ruskem obranu. Naštěstí je ale závěr hry a ztrácím pouze jedno centrum. Závěr je jako obvykle poznamenávám závěrečným obsazováním různých center a tak vyhraje Německo, kterému se nedaří na západní frontě postupovat tak, jak by si přálo. Zkušení borci Shako s Crucianem vedou obratné boje, ale tak Francie oslabí italskou frontu, což mi umožní v samém závěru obsadit bez boje Portugalsko.

Co říci závěrem: Německo vyhrálo v zásadě zaslouženě, mělo dobře propracovanou taktiku, v rozhodujícím momentu neváhalo zradit spojence a získat důležitou výhodu. Partii ovlivnilo brzké vyřazení Rakouska, s čehož ale moje Itálie profitovala nejméně. I v diplomacii platí, že hráč hraje to, co mu dovolí jeho soupeři. Mě toho mnoho dovoleno nebylo, stačilo relativně málo a skončil bych mezi vyřazenými.
Vítězi blahopřeji, ostatním děkuji za hezkou hru.
A hlavně děkuji Crucianovi a zajištění mimořádně vhodných prostor a použití svých vychytávek, cen pro vítěze i občerstvení.

RoBo, Itálie

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru