Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Anglie + Švédska - hráč RoBo

Goto down

Report Anglie + Švédska - hráč RoBo Empty Report Anglie + Švédska - hráč RoBo

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:19 am

Zdravím všechny spoluhráč i GM a posílám report za Velkou Británii/Švédsko

Na začátku se musím přiznat, že jsem hrál tuto herní variantu poprvé a to nejen typ gunboat. Spíše jsem tedy sbíral zkušenosti a seznamoval se. Proto jsem se dopustil i několika chyb a projevil i drobnou neznalost pravidel, za co se omlouvám.
Los mi určil velkou Británii a Švédsko. Mou úvodní strategií bylo upevnit pozice na severu a ve Skandinávii. Do budoucna mou zájmovou oblastí bylo severní Německo, Pobaltí, případně Polsko a severní oblasti Sověstského svazu. Důležitý byl výběr spojence. Pokud by se proti mě spojily Německo a Francie byl by konec. Vsadil jsem na Francii a sázka vyšla. Dle mého názoru to bylo úspěšné a pro obě země velmi užitečné a férové spojenectví téměř až do konce partie.

V prvních letech jsem čelil útoku Sověstského svazu a jen s velkou námahou se ho podařilo odrazit, později se rozběhla válka s Německem. Uvítal jsem stejný zájem Polska, ale Polák po ziscích v Německu zaútočil na Švédsko a byla s toho válka. (prosím o polskou reakci, zejména, zda to bylo takjto myšleno, případně zda byla možné spolupráce) Snažil co nejdéle utajit vazbu na malou mocnost Švédsko, ale díky chybě a neznalosti pravidel, to docela rychle „prasklo“. V této fázi hry jsem chtěl uzavřít spojenectví s Tureckem, které mezi tím ovládlo prakticky celou východní Evropu i východní Středomoří. Bohužel Turek měl jiné úmysly. Nejprve skrytě a později zcela veřejně se spojil s Polskem. Turek mi opakovaně nabízel spojenectví proti Francii a současně útočil na Leningrad, na jehož obranu bylo nutné v oblasti držel velký počet jednotek, které nemohly být nasazeny jinde. (zde prosím o tureckou reakci) Válka mezi Polskem (s Tureckou podporou) na jedné straně a Británií/Švédskem a Francií na straně druhé byla dlouhá a osud visel na vlásku. I v době , kdy jsem měl početní převahu, se hrál Polák velmi dobře takticky a znemožňoval postup.
Na jižní polovině mapy se také děly zajímavé věci. Zpočátku posílila Itálie, ale pak se Středomoří rozdělilo mezi turecké, francouzské a španělské loďstvo. Turecko bylo úspěšnější než můj spojenec a zabralo pro sebe více, zejména pak celou Itálii. Nadále ale zuřily boje o alpské průsmyky, kde důležité sektory držela Jugoslávie, coby turecký spojenec.

Klíčový okamžik nastal na podzim 1941. Turecko se pokusilo strhnou vítězství v partii na svou stranu a napadlo své menší spojence. Přiznám, že mě tato herní varianta trochu zaskočila a než jsem se rozkoukal, tak prakticky celé Polsko se dostalo pod kontrolu Turecka. V případě Německa/Jugoslávie si ale myslím, že Turek udělal chybu, neboť mohl obsadit pouze část území a zbylé sektory ovládl jeho protivník – Francie a byla jen mizivá možnost dalších zisků v oblasti a tím i možnost tureckého vítězství. Zejména početní převaha v oblasti a námořní převaha ve Středomoří přestala být účinná. (opět poprosím o tureckou reakci).
Turecko chyběly 2 centra k vítězství, ale bylo k nim daleko. Tato velmoc se tímto politicky i vojensky vyčerpala a už neměla žádné spojence. Nyní bylo možné zahájit protiútok na Turecko. Podařilo se mi vhodně přeskupit jednotky a provést konverzi, neboť proti Turecku bylo zapotřebí armád. Výhodou v konfliktu s Tureckem byly krátké zásobovací linie, zejména pro možnost budovat ve Švédsku. Ve spolupráci s Francií se podařilo Turka vytlačit a získat prakticky celé Polsko i Pobaltí.
Objevily se dva návrhy na remízu. Ten předposlední jsem odmítnul, neboť jsem viděl šanci na úspěch a to z těchto důvodů:
Pokud by se podařilo Turecko porazit nebo výrazně zatlačit, tak v případném závěrečném konfliktu s Francií bych nebyl bez šance.
Měl jsem v konfliktu iniciativu. Na obzoru byla navíc taktická možnost – Turek čekal útok v Rusku a poslal jednotky na severovýchod a oslabil prostor v oblasti karpatského oblouku. Pokud by se zde podařilo prorazit a obsadit tamější sektory, tak bude mít Turek velké problémy. Ohrozilo by to nejen jeho pozice na Balkáně ale i jeho domácí centra
Do remízového „věčného bojiště“ by se mělo unikat až tehdy, kdy jiné řešení není. Zde jsem ještě cítil šanci.
Turek byl v defenzívě. Byl kousek od vítězství a nyní se musí bránit. Čekal jsem, že z toho bude trochu frustrován a může udělat chybu. Na rozdíl ode mě neměl možnost přezbrojit a postavit armády. (V partii gunboat člověk neví proti komu hraje. Až nyní vím, že za Tureckou oponou stál zkušený Daewin, který ale nic podobného nepřipustil…)
Jenže pro všechny plány byla nutná aktivní účast nebo aspoň podpora Francie. Francouz ale mínil jinak, zřejmě cítil, že partii vyhrát nemůže a tak začal lavírovat proti mě. Na základě toho jsem sám navrhnul remízu.
Všem závěrem děkuji a těším se na další partie. Současně se těším na polský a německo/jugos­lávský report
K otázce, zda centra vybírat nebo losovat je těžké se vyjádřit, neboť jsem tuto herní variantu hrál poprvé. Osobně si myslím, že v partii s vyjednáváním by byl lepší los, ale v partii bez vyjednávání bych doporučoval volbu.

RoBo, Velká Británie a Švédsko

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Report Anglie + Švédska - hráč RoBo Empty Daevinova reakce:

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 1:20 am

Jen ve zkratce k tomu co se týče Turecka.
Moje nabídka spojenectví proti Francii a útok na Petrohrad. V GB se těžko vyjednává, ale snažil jsem se naznačit, že jsem ochoten jít proti Polsku, jak navrhuješ, ale jen výměnou za to, že ty se pustíš do Francie. Nehodlal jsem tobě pomáhat proti Polsku, když ty nepomůžeš mě, ale chápu, že to nebylo moc jasné.
K útoku na Polsko a Německo/Jugoslávii, to jsem se snažil popsat už v mém reportu, prostě jsem se pokusil partii vyhrát, i když bylo takřka jisté, že to nevyjde. O variantě vzít jenom Polsko jsem reálně neuvažoval, protože jsem předpokládal, že pokud se vrhnu na Polsko, tak se Německo/Jugoslávie musí obrátit proti mě, abyste se společně pokusili zabránit mému vítězství(tady by mě zajímalo, jak by se Von Stichen zachoval)
K posledním 4 rokům. Tvoje předpoklady, ale stojí na aktivní podpoře Francie, která však nemá důvod válčit, protože jakékoliv mé ztráty jdou do kapsy tobě. Na jižní frontě jsem byl naprosto zabezpečen a ztráty by přišly nejprve v Rusku a až pak by se mohla rozpadnout i moje jižní linie. Francie by musela být podle mě blázen, aby do toho šla.
Daevin

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru