Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report Itálie - hráč Crucian

Goto down

Report Itálie - hráč Crucian Empty Report Itálie - hráč Crucian

Příspěvek pro Admin Sat Nov 05, 2016 12:56 am

Tak i já se nakonec přidávám se svým – italským reportem do mlýna:

(Pozn: report i s obrázky zde: https://diplomacie.wordpress.com/…ort-crucian/)
• Až po jaro roku 1904 to vypadá na vzornou spolupráci rakousko – italskou proti Turecku a začátek francouzsko – italské války.
• Napětí mezi Francií a Itálií nastává po podzimu roku 1902. Vybudování pozemní jednotky v Marseilles a pozice francouzských flotil mě nutí zaujmout aktivní obranné pozice demonstrující připravenost Itálie čelit Francii. Italové si kladli otázku „Kam půjde Mar, Mat a Por?“ K jejich ulehčení Francie na jaře 1903 míří k Anglii a na Německo:
• Na podzim 1903 se rozhoduji využít dobrých vztahů s Rakouskem a italské flotily dostávají příkaz plout k francouzským břehům.
Se štěstím se osamocené italské pozemní jednotce ve Smyrně podaří husarský kousek a obsadí Turkovi Konstantinopol. Při budování posiluji své loďstvo. Bohužel Francie také buduje a logicky flotilu v Marseilles. Konflikt italsko – francouzský eskaluje na jaře 1904:
Pak si však italský král svolá své mlsné admirály a učiní osudové, trochu riskantní, strategické rozhodnutí. Italskému panovníkovi se při pohledu na mapu zdálo, že případná válka s Francouzem by byla příliš vleklá a vytěžilo by z ní nepříjemně Rakousko, které nemělo toho času na Balkáně a kolem Černého moře konkurenci. A tak překvapení admirálové slyší nový rozkaz: „Všechno zpět a jde se proti Rakousku“:
• Na podzim tedy začíná italsko – rakouská válka. Francouz naštěstí náš signál pochopí a stahuje se pro následující roky pryč ze Středozemního moře, od italských břehů.
• Na jaře 1905 získává Itálie Terst a na podzim téhož roku Řecko. Ztrácíme sice svá území v Turecku, ale to nám nevadí. Turecko je z našeho pohledu slabé a my jsme oslabili Rakousko – to musí poprvé rušit svou jednotku. Naším cílem je Rakousko oslabit co nejvíce a proto podpoříme Turka v dobytí dosud rakouského Bulharska. Mezitím Rakušan chytře využívá situace na ruských planinách a v roce 1906 obsazuje Varšavu a Moskvu! Situace je náhle víc než komplikovaná a Itálie může prozatím těžit z toho, že francouzsko – italské jednotky jsou si na hony vzdáleny.
• Největší slávu si celá Itálie vychutnává na konci roku 1908, kdy k Itálii patří nejen Tunis, ale i Terst, Srbsko, Bulharsko a Řecko. Itálie má 8SC, Rakousko 6C a Turecko jen 3SC.
• Na jaře 1909 si pozve italský král své rozjařené admirály a generály znovu do své pracovny a zmrazí jejich panovačné choutky, když řekne, že takové území Itálii ke štěstí stačí a je nutno se znovu zamyslet nad Francií a tedy celkovou situací v Evropě. Proto italské jednotky vyšlou jasný signál zejména rakouskému Císaři:
Bylo to zamyšlení prorocké, byla to předtucha, neboť Francie v roce 1909 zahajuje invazi do středomoří s útokem na Tunic, který se zatím ještě nezdaří.
• Od roku 1909 Itálie důsledně uplatňuje politiku „status quo“ a doufá, že s Tureckem a Rakouskem vytvoří hráz frontálnímu útoku na zaslíbených 18SC. V roce 1909 je zničeno Německo, Francie má 14SC, Itálie 8SC, Rakousko 6SC a Turecko s Ruskem po 3SC.
( http://prntscr.com/8erl6v ). Navíc je jasné, že Itálie ztratí Tunis = 15SC pro Francii
• Ukazuje se, že na dalekém severu je obrovská trhlina a Rusko není sto uhájit ani Norsko a Švédsko a ani St. Petersburg. Za tři roky je Francie vládcem vládců a italský král si tímto též dovoluje vítězi gratulovat!
• Z mého subjektivního pohledu Itálie nehrála vůbec špatně, měla občas i patřičné válečné štěstí. Rozhodnutí otočit směr útoku od Francie k Rakousku považuji s ohledem na nutný partikulární italský zájem za správné – vedl k rozšíření království v kompaktní teritoriální celek. Otázka je, zda bylo v italských silách při současném prosazování svých zájmů možné odvrátit celkové vítězství Francie. Domnívám se, že spíše ne, vzhledem k tomu, že šlo o gunboat.
P.S.
To, že Itálie skončila spolu s Rakouskem nakonec jen na 4SC svědčí o nedisciplino­vanosti turecké armády a chamtivém charakteru tureckého paši Smile)
Terst je však už navěky italský! Rakouskému Císaři děkuji, že se s námi snažil – jak jen to bylo v jeho silách – čelit francouzské výhře.
A poděkování Gamemasterovi Smile

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru