Diplomatické reporty
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Německo - hráč von Pecka

Goto down

Německo - hráč von Pecka Empty Německo - hráč von Pecka

Příspěvek pro Admin Fri Nov 04, 2016 11:17 pm

Můj report – jsou to zestručněné úvahy, které se mi honily hlavou. V některých věcech možná není můj odhad úplně přesný (do Rusko-tureckých vztahů nevidím) a některé věci si nechám pro sebe (např. proč Německo proplouvalo partií jako na obláčku Wink ).
Jinak děkuju všem za hru, Neronovi za výborné vedení a Otovi von Bismark bych chtěl popřát brzké uzdravení.
_____________­___________________
jaro 1901 – začátek hry. V úvodních jednáních jednoznačně sympatické jednání Francie. Jedná na rovinu, je ochotný k ústupkům (nechává mi Belgii), má konkrétní představu, co dělat (krájet Anglii). Rakušák zahajuje jako agent s teplou vodou „nenajel bys do Švédska?“, protože má strach, že ho Rusko s Itálií rozkrájí – ne, děkuji, teplou vodu nekupuju. Ale je sympatické, že je diplomaticky aktivní. Rus se vyjadřuje krypticky v archaickém jazyce…není jasné, jestli co si o něm myslet, ale slibuje mi nechat Švédsko, když mu pomůžu do Norska. Angličan komunikuje slabě, evidentní začátečník, neví, co má chtít. Turek se neobtěžoval napsat.
Takže útok na Anglii je jasný – zjevně jediný teoreticky funkční plán postavený na lidech, kteří (asi) vědí, co chtějí.
Podzim – Co? Turek hraje Arménii? Člověče, jestli čekáš, že to Švédsko bouncnu, tak musíš fakt něco napsat. Ital do Toskánska? Dostali jsme s Angličanem výzvu k jízdě do Burgund a do kanálu?
1902 – Ok, Rakušák se dohodl s Rusem a Italem a zjevně tam zorganizoval zpožděné Lepanto. Škoda Turka, ale snad bude Rakušák taky dobrá protiváha k Rusku. Vypadá, to, že ti 3 vědí jak na to. Francouz je řezník. Ví, jak toho Angličana popravit, než bys řekl švec. Dělám něco špatně? Rychleji se ten blitz za Německo snad nedá udělat, ne? Tak to jsem trošku nedomyslel, jak tomuhle člověku asi přerostu přes hlavu, to babo raď.
jaro 1903 – Rus přeposílá útržek Rakousko-Rusko-Anglické debaty na téma „chlapi, neperte se a zbušte Němce“. Kecá? Spíš ne, Angličan posílá odpověď citující původní Rakouský text. Držím jazyk za zuby a slušně se ptám Rakouska, jestli teda po likvidaci Turka půjde na Rusko. Prej ne. A to jako čekáš, že proti Rusovi vyklušu sám nebo, že on vykluše proti mě?
Tak na Rusko nechceš jít. Čili kam? Ital si teď vysune armádu do Sýrie, když ho v té chvíli přepadneš, je odepsaný. Vidím to já. Vidí to Rakousko. Vidí to Rusko. Itálie to nevidí. Hele, Ruse, nechceš supertajnou dohodu o neútočení? Já potřebuju klid, abych využil té 2 SC převahy proti Francouzovi, ty potřebuješ klid, abys omezil Rakušáka.
léto – on fakt toho Turka obral jen o 1 SC a vyběhl na Itálii. Rakušák se dožaduje Germánské solidarity. To tak. Konfrontuju Rakušáka s jeho snahami o usmíření Anglie a Ruska. Nepotřebuju, aby podlézal mě, potřebuju, aby podlézal Italovi a já měl spojence na Francii. Angličan naštěstí zrušil správně, takže mám vazala a mohlo by to jít. Pomalu, ale když Rakousko zdrží Rusa, tak se tam snad dobereme.
konec 1903 – já se picnu. On to Rakušák odpasoval Rusku a straší mi v Mnichově. Člověče, takhle nemáš vůbec žádnou šanci to udržet. S Ruskou armádou ve Vídni jsi mrtýv muž. Uspokojuje Tě hodně, že mi alespoň rozbiješ můj plán? Co jsem ti provedl, že mi furt házíš klacky pod nohy?
Díky bohu, Rus postavil ve Varšavě, takže mám casus beli a můžu otočit proti Rusku. Trošku lapsus, zrušit si vitální dohodu o neútočení kvůli takové blbosti, ne? Rakušák mi slibuje, že odejde z Mnichova, když mu pomůžu s Ruskem. Je to jako říkat umírajícímu, že se uzdraví. Petrohrad se hodí, sice už se Francie nikdy nezbavím, ale mě už z remízy nikdo nedostane.
Omlouvám se Francouzovi. Cosi brblá, musí si o mě myslet, že jsem naprostý pitomec, ale bere to. Nelze popřít, že si o sobě taky myslím, že jsem pitomec.
1904 – házím přes palubu Anglii, běží blitz proti Rusku. Ital to neotipoval a Francouz ho přečísluje. Držím Rakušáka na kapačkách. Turek je pasivní.
1905 – Achievement unlocked, Petrohrad můj, severní moře jsou pod kontrolou Francie a Německa. Mám své místo v remíze jisté. Ale Balkán jde definitivně do háje a s tím i všechny naděje na výhru.
Rusko-Rakouské námluvy trvaly pouze do oboustranného pozdrazu při TOTu. Turek kamsi odjíždí, Rus mu zjevně prodal teplou vodu a obratem ho zrazuje. OMG, on zradil i Itala. Proč, proč, proč? Kvůli jednomu SC?
Ital celkem přirozeně přísahá krevní mstu Rusovi a slibuje přenechat území Francouzovi, pokud dostane možnost k odplatě. Jestli to byl rafinovaný plán, jak mi vytvořit za zády silného Francouze, tak se povedl.
1906 – Rus vyhrožuje, že nechá Francii vyhrát. Vidím rudě. Co byl asi ten kopanec do Itala? Nakašlat.
Rus pro změnu nabízí, že mě nechá vyhrát. Hehe, tohle zní hodně gumově. Ale tak jako proč ne, i kdybys mě 5× zradil, do Petrohradu se nedostaneš a bez Německého námořníka jsi nahraný. Tak to by bylo trapný to nezkusit, ne?
1907 – Tak mě podrazil, to netrvalo dlouho. To stahování na Skandinávskou patovku bude trochu vachrlatý, chybí mi tam jedna flotila. Asi budu potřebovat, aby mi Rus půjčil, ale nechci se moc ponižovat žebráním, za 2 kola to bude stačit.
Francie nabízí remízu ve 4 po zničení Turecka. Není co řešit, stálo to na to už dlouho. Hraju hysteráček na Rusa. Nač ho nechávat klidně spát, že?
Celkově musím poděkovat Francouzovi, v partii byl jediným skutečně stabilním prvkem. Celý Balkán se točil v dynamickém reji vzájemných zrad kvůli marginálním výhodám. Můj dojem byl, že co se ráno řekne, večer neplatí. No, jakkoli mě Rakušák i Rus technicky vzato každý zradili asi 2×, neberu to tragicky, potrestali se svojí politikou sami dost.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Německo - hráč von Pecka Empty Francie (Grtek) k Německu (von Pecka)

Příspěvek pro Admin Fri Nov 04, 2016 11:18 pm

Měl bych možná dotaz i na Německo – byly v úvodu nějaké dohody mezi Německem a Anglií? Respektive co Německo Anglii naslibovalo, aby ona odjela kamsi na sever a o Belgii a Severní moře se vůbec nestarala? Byla to skutečně pouze anglická nezkušenost, nebo tomu Německo nějak dopomohlo?
Byl jsem pak poněkud paranoidní, za jaké všechny možné tajné nitky asi Německo tahá… ;-)

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Německo - hráč von Pecka Empty Německo (von Pecka) k Francii (Grtek)

Příspěvek pro Admin Fri Nov 04, 2016 11:19 pm

Admin napsal:Měl bych možná dotaz i na Německo – byly v úvodu nějaké dohody mezi Německem a Anglií? Respektive co Německo Anglii naslibovalo, aby ona odjela kamsi na sever a o Belgii a Severní moře se vůbec nestarala? Byla to skutečně pouze anglická nezkušenost, nebo tomu Německo nějak dopomohlo?
Byl jsem pak poněkud paranoidní, za jaké všechny možné tajné nitky asi Německo tahá… ;-)

Tak já to profláknu.
Rusko skutečně tak trošku od Německa dostalo ultimátum, že by bounce ve Švédsku mohl být. Stalo by se to v případě, že by Ruská armáda v prvním roce nevyrazila směr Petrohrad. Netuším, jak na to Rus Angličana psychicky připravoval, ale z Německa šly informace typu „dej si pozor, Rusko jde po Anglii“ + „Německo proti Anglii nic nemá, proti Rusku je Německo potenciální spojenec“.
V druhém tahu jsem mu řekl, že do Belgie jdu a můžeme se tam bouncout a nabudovat ani jeden. A že pokud to udělá, tak mu vyhlásím válku. Rus stál v Petrohradu, takže to asi znělo uvěřitelně.
Pak jsem měl Belgii a v Brestu stála Francouzská flotila. Normálně jsem najel do Severního moře – neměli jsme žádnou dohodu o demilitarizaci, prostě nic. Vacheque před tím vůbec netlačil na to, aby ze mě vyrazil nějaké záruky, že mu fakt pomůžu. Takže jsem vás na něj poštval a když už se nemohl bránit, tak jsem ho přepadl.
Uznávám, že je sprosťárna se takto vozit po začátečníkovi (asi), ale Diplomacie je už taková. Já jsem to vyhodnotil tak, že musím začátečníka popravit, protože je nespolehlivý element a když tu s ním zůstanu sám, budeme se dokolečka točit na zradách, jak to dělali ostatní na Balkáně. Možná jsem to odhadl psychologicky špatně – ale ten Německo-italsko-Anglický útok na Francii je odvislý od toho, že to nikdo nezkazí. Jasně, pak by tam byla daleko vyšší šance, že to Angličan zkazí ve střední hře než při spojenectví s Francií. Ale nekomunikoval, tak jsem si to netroufl postavit na tom, že mu budu na začátku hry psát tahy. Hrát to s Grtkem sice bylo takové defenzivní resp. na remízu jdoucí, ale já už nějaké výhry na dippywebu mám, tak mě nějaká remíza nepohorší.
von Pecka

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 13. 10. 16
Location : Praha

https://report.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Německo - hráč von Pecka Empty Re: Německo - hráč von Pecka

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru